Maciej Grelewicz

Nowości

Profil

Projekty

Dom pod Londynem

Naszą ambicją jest tworzenie unikalnych obiektów architektonicznych najwyższej jakości i mamy nadzieje odnaleźć te same marzenia u naszych klientów. Chcemy tworzyć projekty indywidualne, "szyte na miarę" programu, działek, kontekstu, budżetu i potrzeb każdego z naszych klientów. Pragniemy przenieść na polski grunt bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte w czołowych europejskich biurach projektowych i podczas prac nad wygranymi międzynarodowymi konkursami architektonicznymi, proponując architekturę śmiałą w swej prostocie. Napędza nas pasja do tworzenia - możliwość pracy nad interesującym projektem jest dla nas ważniejsza niż dystans, czy skala budynku.

 

Chcemy tworzyć architekturę trwałą - w naszych projektach unikamy ślepego podążania za obecnie obowiązującymi trendami. Szukamy wartości ponadczasowych: prostoty, racjonalności, dobrych proporcji, czy starannie zaprojektowanych detali. Rzymski architekt Witruwiusz w swoim słynnym traktacie "O architekturze ksiąg dziesięć" zdefiniował cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry budynek: trwałość, funkcjonalność i piękno ('firmitas, utilitas, venustas') - wierzymy, że te wartości są dziś równie ważne, jak dwa tysiące lat temu. Nasze dążenie do prostoty w architekturze nie wynika ze skromności, czy powściągliwości - wręcz przeciwnie, wierzymy, że prosty i szczery budynek jest "silniejszy", niż ten który desperacko próbuje zwrócić na siebie uwagę.

 

Mając na uwadze wyczerpywanie się surowców naturalnych, wpływ człowieka na globalne ocieplenie i olbrzymie nakłady energii zużywane w procesie konstrukcji i użytkowania budynków, uważamy troskę o środowisko naturalne za integralną część pracy współczesnego architekta. Każdy projekt rozpoczynamy od gruntownej analizy działki, mającej na celu znalezienie optymalnej orientacji budynku względem stron świata. Słońce to najtańszy i najprzyjemniejszy "grzejnik" - staramy się wykorzystać go jak najefektywniej, by zmniejszyć zależność od kosztownych systemów grzewczych i chłodzących.